Per the LA Times:
SOUTHERN CALIFORNIA REGIONAL
Regional finals, Tuesday
Open Division: Sierra Canyon 60, Etiwanda 51
Division I: Windward 61, Orangewood Academy 58
Division II: Sage Hill 43, Corona Santiago 41
Division III: La Salle 62, Porterville 49
Division IV: Imperial 52, Yucca Valley 46
Division V: Shalhevet 62, Chula Vista Victory Christian 52
NORTHERN CALIFORNIA REGIONAL
Regional finals, Tuesday
Open Division: San Jose Mitty 72, Concord Carondelet 63
Division I: Richmond Salesian 52, San Francisco St. Ignatius 48
Division II: Fresno San Joaquin Memorial 50, Antelope 38
Division III: Oakland Tech 51, Lincoln 46
Division IV: Ross Branson 51, Jackson Argonaut 45
Division V: San Anselmo San Domenico 54, San Francisco University 48
STATE BASKETBALL CHAMPIONSHIPS
at Golden 1 Center (Sacramento)
Friday
Division V Girls: Shalhevet vs. San Anselmo San Domenico, 10 a.m.
Division V Boys: Chaffey vs. San Francisco Stuart Hall, 12 p.m.
Division III Girls: La Salle vs. Oakland Tech, 2 p.m.
Division III Boys: Venice vs. Chico Pleasant Valley, 4 p.m.
Division I Girls: Windward vs. Richmond Salesian, 6 p.m.
Division I Boys: Damien vs. Fresno Clovis North, 8 p.m.
Saturday,
Division IV Girls: Imperial vs. Ross Branson, 10 a.m.
Division IV Boys: San Diego Scripps Ranch vs. Napa Justin-Siena, 12 p.m.
Division II Girls: Sage Hill vs. Fresno San Joaquin Memorial, 2 p.m.
Division II Boys: Foothill vs. Elk Grove, 4 p.m.
Open Division Girls: Sierra Canyon vs. San Jose Mitty, 6 p.m.
Open Division Boys: Corona Centennial vs. Modesto Christian, 8 p.m.
SOUTHERN CALIFORNIA REGIONAL
Regional finals, Tuesday
Open Division: Sierra Canyon 60, Etiwanda 51
Division I: Windward 61, Orangewood Academy 58
Division II: Sage Hill 43, Corona Santiago 41
Division III: La Salle 62, Porterville 49
Division IV: Imperial 52, Yucca Valley 46
Division V: Shalhevet 62, Chula Vista Victory Christian 52
NORTHERN CALIFORNIA REGIONAL
Regional finals, Tuesday
Open Division: San Jose Mitty 72, Concord Carondelet 63
Division I: Richmond Salesian 52, San Francisco St. Ignatius 48
Division II: Fresno San Joaquin Memorial 50, Antelope 38
Division III: Oakland Tech 51, Lincoln 46
Division IV: Ross Branson 51, Jackson Argonaut 45
Division V: San Anselmo San Domenico 54, San Francisco University 48
STATE BASKETBALL CHAMPIONSHIPS
at Golden 1 Center (Sacramento)
Friday
Division V Girls: Shalhevet vs. San Anselmo San Domenico, 10 a.m.
Division V Boys: Chaffey vs. San Francisco Stuart Hall, 12 p.m.
Division III Girls: La Salle vs. Oakland Tech, 2 p.m.
Division III Boys: Venice vs. Chico Pleasant Valley, 4 p.m.
Division I Girls: Windward vs. Richmond Salesian, 6 p.m.
Division I Boys: Damien vs. Fresno Clovis North, 8 p.m.
Saturday,
Division IV Girls: Imperial vs. Ross Branson, 10 a.m.
Division IV Boys: San Diego Scripps Ranch vs. Napa Justin-Siena, 12 p.m.
Division II Girls: Sage Hill vs. Fresno San Joaquin Memorial, 2 p.m.
Division II Boys: Foothill vs. Elk Grove, 4 p.m.
Open Division Girls: Sierra Canyon vs. San Jose Mitty, 6 p.m.
Open Division Boys: Corona Centennial vs. Modesto Christian, 8 p.m.