Per the LA Times:
OPEN DIVISION, Saturday unless noted
POOL A
#4 Orangewood Academy (0-2) at #1 Corona Centennial (2-0), Monday, 5 p.m.
Windward (2-1) 76, West Torrance (1-2) 58
POOL B
Mater Dei (3-0) 61, Harvard-Westlake (2-1) 58 (Friday)
Etiwanda (1-2) 72, Lynwood (0-3) 71
NOTE: Championship (Centennial/Orangewood winner vs. #2 Mater Dei), June 11.
DIVISION 1
Semifinals, Saturday unless noted
Anaheim Fairmont Prep at #1 Long Beach Poly, Monday, 7 p.m.
Esperanza 61, Rosary 56
DIVISION 2AA
Semifinals, Saturday
Alemany 74, Leuzinger 57
Cajon 69, Burbank Burroughs 59
DIVISION 2A
Semifinals, Saturday
Eisenhower 78, Sonora 66
Paloma Valley 61, Westlake 45
DIVISION 3AA
Semifinals, Saturday unless noted
Ontario Christian 62, Chaparral 43
#2 Sage Hill at #3 La Quinta, Tuesday, 7 p.m.
DIVISION 3A
Semifinals, Saturday
San Dimas 66, South Pasadena 60 (OT)
Ayala 62, Cerritos Valley Christian 49
DIVISION 4AA
Semifinals, Saturday
Mary Star 57, Immaculate Heart 40
Agoura 47, Burbank Providence 37
DIVISION 4A
Semifinals, Saturday
Rancho Christian 45, Pilibos 33
Newport Harbor 75, Santa Ana Calvary Chapel 43
DIVISION 5AA
Semifinals, Saturday
Faith Baptist 33, Ramona 25
Trinity Classical 63, Avalon 41
DIVISION 5A
Semifinals, Saturday unless noted
Newport Beach Pacifica Christian 54, St. Bernard 31
Capistrano Valley Christian at #3 Louisville, Monday, 7 p.m.
Championships, Thursday
Division 1: Esperanza at Poly/Fairmont Prep winner
Division 2AA: Cajon at #1 Alemany
Division 2A: Eisenhower at #2 Paloma Valley
Division 3AA: #1 Ontario Christian vs. Sage Hill/La Quinta winner
Division 3A: San Dimas at Ayala
Division 4AA: #2 Agoura at #4 Mary Star
Division 4A Rancho Christian at #2 Newport Harbor
Division 5AA: Faith Baptist at #2 Trinity Classical
Division 5A: Louisville/Capistrano Valley Christian winner at #1 Newport Beach Pacifica Christian
OPEN DIVISION, Saturday unless noted
POOL A
#4 Orangewood Academy (0-2) at #1 Corona Centennial (2-0), Monday, 5 p.m.
Windward (2-1) 76, West Torrance (1-2) 58
POOL B
Mater Dei (3-0) 61, Harvard-Westlake (2-1) 58 (Friday)
Etiwanda (1-2) 72, Lynwood (0-3) 71
NOTE: Championship (Centennial/Orangewood winner vs. #2 Mater Dei), June 11.
DIVISION 1
Semifinals, Saturday unless noted
Anaheim Fairmont Prep at #1 Long Beach Poly, Monday, 7 p.m.
Esperanza 61, Rosary 56
DIVISION 2AA
Semifinals, Saturday
Alemany 74, Leuzinger 57
Cajon 69, Burbank Burroughs 59
DIVISION 2A
Semifinals, Saturday
Eisenhower 78, Sonora 66
Paloma Valley 61, Westlake 45
DIVISION 3AA
Semifinals, Saturday unless noted
Ontario Christian 62, Chaparral 43
#2 Sage Hill at #3 La Quinta, Tuesday, 7 p.m.
DIVISION 3A
Semifinals, Saturday
San Dimas 66, South Pasadena 60 (OT)
Ayala 62, Cerritos Valley Christian 49
DIVISION 4AA
Semifinals, Saturday
Mary Star 57, Immaculate Heart 40
Agoura 47, Burbank Providence 37
DIVISION 4A
Semifinals, Saturday
Rancho Christian 45, Pilibos 33
Newport Harbor 75, Santa Ana Calvary Chapel 43
DIVISION 5AA
Semifinals, Saturday
Faith Baptist 33, Ramona 25
Trinity Classical 63, Avalon 41
DIVISION 5A
Semifinals, Saturday unless noted
Newport Beach Pacifica Christian 54, St. Bernard 31
Capistrano Valley Christian at #3 Louisville, Monday, 7 p.m.
Championships, Thursday
Division 1: Esperanza at Poly/Fairmont Prep winner
Division 2AA: Cajon at #1 Alemany
Division 2A: Eisenhower at #2 Paloma Valley
Division 3AA: #1 Ontario Christian vs. Sage Hill/La Quinta winner
Division 3A: San Dimas at Ayala
Division 4AA: #2 Agoura at #4 Mary Star
Division 4A Rancho Christian at #2 Newport Harbor
Division 5AA: Faith Baptist at #2 Trinity Classical
Division 5A: Louisville/Capistrano Valley Christian winner at #1 Newport Beach Pacifica Christian