Per the LA Times:
SOUTHERN CALIFORNIA REGIONAL
OPEN DIVISION
Regional semifinals, Saturday
Etiwanda 69, Corona Centennial 51
Sierra Canyon 63, La Jolla Country Day 62
DIVISION I
Regional semifinals, Saturday
Windward 80, Rosary 72 (OT)
Orangewood Academy 74, Bishop Montgomery 60
DIVISION II
Regional semifinals, Saturday
Corona Santiago 63, La Jolla Bishop’s 50
Sage Hill 61, Ontario Christian 56
DIVISION III
Regional semifinals, Saturday
La Salle 52, San Diego Scripps Ranch 36
Porterville 62, Orcutt Academy 37
DIVISION IV
Regional semifinals, Saturday
Yucca Valley 52, King/Drew 46
Imperial 33, Trinity Classical 31
DIVISION V
Regional semifinals, Saturday
Shalhevet 57, Verdugo Hills 54
Chula Vista Victory Christian 63, Vista Rancho Buena Vista 31
Regional finals, Tuesday, 6 p.m.
Open Division: #3 Sierra Canyon at #1 Etiwanda
Division I: #4 Windward at #2 Orangewood Academy
Division II: #6 Sage Hill at #1 Corona Santiago
Division III: #3 Porterville at #1 La Salle
Division IV: #6 Imperial at #1 Yucca Valley
Division V: #4 Shalhevet at #2 Chula Vista Victory Christian
NOTES: State championships, Mar. 11-12 at Golden 1 Center (Sacramento).
NORTHERN CALIFORNIA REGIONAL
OPEN DIVISION
Regional semifinals, Saturday
Concord Carondelet 63, El Dorado Hills Oak Ridge 42
San Jose Mitty 53, Fresno Clovis West 45
DIVISION I
Regional semifinals, Saturday
Richmond Salesian 64, Oakland Bishop O’Dowd 37
San Francisco St. Ignatius 48, Stockton St. Mary’s 46
DIVISION II
Regional semifinals, Saturday
Fresno San Joaquin Memorial 57, Stockton Lincoln 45
Antelope 45, Atherton Menlo 44
DIVISION III
Regional semifinals, Saturday
Lincoln 38, Fresno Central 35
Oakland Tech 72, Portola Valley Woodside Priory 34
DIVISION IV
Regional semifinals, Saturday
Jackson Argonaut 57, Millbrae Mills 49
Ross Branson 60, San Andreas Calaveras 53
DIVISION V
Regional semifinals, Saturday
San Anselmo San Domenico 57, Hillsborough Crystal Springs Uplands 51
San Francisco University 56, Weaverville Trinity 51 (OT)
Regional finals, Tuesday, 6 p.m.
Open Division: #2 San Jose Mitty at #1 Concord Carondelet
Division I: #3 San Francisco St. Ignatius at #1 Richmond Salesian
Division II: #10 Antelope at #5 Fresno San Joaquin Memorial
Division III: #3 Oakland Tech at #1 Lincoln
Division IV: #12 Jackson Argonaut at #3 Ross Branson
Division V: #4 San Anselmo San Domenico at #2 San Francisco University
NOTES: State championships, Mar. 11-12 at Golden 1 Center (Sacramento).
STATE BASKETBALL CHAMPIONSHIPS
at Golden 1 Center (Sacramento)
Friday, March 11
10 a.m. -- Division V Girls
12 p.m. -- Division V Boys
2 p.m. -- Division III Girls
4 p.m. -- Division III Boys
6 p.m. -- Division I Girls
8 p.m. -- Division I Boys
Saturday, March 12
10 a.m. -- Division IV Girls
12 p.m. -- Division IV Boys
2 p.m. -- Division II Girls
4 p.m. -- Division II Boys
6 p.m. -- Open Division Girls
8 p.m. -- Open Division Boys
SOUTHERN CALIFORNIA REGIONAL
OPEN DIVISION
Regional semifinals, Saturday
Etiwanda 69, Corona Centennial 51
Sierra Canyon 63, La Jolla Country Day 62
DIVISION I
Regional semifinals, Saturday
Windward 80, Rosary 72 (OT)
Orangewood Academy 74, Bishop Montgomery 60
DIVISION II
Regional semifinals, Saturday
Corona Santiago 63, La Jolla Bishop’s 50
Sage Hill 61, Ontario Christian 56
DIVISION III
Regional semifinals, Saturday
La Salle 52, San Diego Scripps Ranch 36
Porterville 62, Orcutt Academy 37
DIVISION IV
Regional semifinals, Saturday
Yucca Valley 52, King/Drew 46
Imperial 33, Trinity Classical 31
DIVISION V
Regional semifinals, Saturday
Shalhevet 57, Verdugo Hills 54
Chula Vista Victory Christian 63, Vista Rancho Buena Vista 31
Regional finals, Tuesday, 6 p.m.
Open Division: #3 Sierra Canyon at #1 Etiwanda
Division I: #4 Windward at #2 Orangewood Academy
Division II: #6 Sage Hill at #1 Corona Santiago
Division III: #3 Porterville at #1 La Salle
Division IV: #6 Imperial at #1 Yucca Valley
Division V: #4 Shalhevet at #2 Chula Vista Victory Christian
NOTES: State championships, Mar. 11-12 at Golden 1 Center (Sacramento).
NORTHERN CALIFORNIA REGIONAL
OPEN DIVISION
Regional semifinals, Saturday
Concord Carondelet 63, El Dorado Hills Oak Ridge 42
San Jose Mitty 53, Fresno Clovis West 45
DIVISION I
Regional semifinals, Saturday
Richmond Salesian 64, Oakland Bishop O’Dowd 37
San Francisco St. Ignatius 48, Stockton St. Mary’s 46
DIVISION II
Regional semifinals, Saturday
Fresno San Joaquin Memorial 57, Stockton Lincoln 45
Antelope 45, Atherton Menlo 44
DIVISION III
Regional semifinals, Saturday
Lincoln 38, Fresno Central 35
Oakland Tech 72, Portola Valley Woodside Priory 34
DIVISION IV
Regional semifinals, Saturday
Jackson Argonaut 57, Millbrae Mills 49
Ross Branson 60, San Andreas Calaveras 53
DIVISION V
Regional semifinals, Saturday
San Anselmo San Domenico 57, Hillsborough Crystal Springs Uplands 51
San Francisco University 56, Weaverville Trinity 51 (OT)
Regional finals, Tuesday, 6 p.m.
Open Division: #2 San Jose Mitty at #1 Concord Carondelet
Division I: #3 San Francisco St. Ignatius at #1 Richmond Salesian
Division II: #10 Antelope at #5 Fresno San Joaquin Memorial
Division III: #3 Oakland Tech at #1 Lincoln
Division IV: #12 Jackson Argonaut at #3 Ross Branson
Division V: #4 San Anselmo San Domenico at #2 San Francisco University
NOTES: State championships, Mar. 11-12 at Golden 1 Center (Sacramento).
STATE BASKETBALL CHAMPIONSHIPS
at Golden 1 Center (Sacramento)
Friday, March 11
10 a.m. -- Division V Girls
12 p.m. -- Division V Boys
2 p.m. -- Division III Girls
4 p.m. -- Division III Boys
6 p.m. -- Division I Girls
8 p.m. -- Division I Boys
Saturday, March 12
10 a.m. -- Division IV Girls
12 p.m. -- Division IV Boys
2 p.m. -- Division II Girls
4 p.m. -- Division II Boys
6 p.m. -- Open Division Girls
8 p.m. -- Open Division Boys